Техничке карактеристике
Поузданост, ефикасност и одговорност у снабдевању топлотном енергијом
Сопствени инсталисани капацитети за производњу топлотне енергије
Укупна инсталисана снага конзума
Дужина трасе дистрибутивне цевне мреже
Број топлотних подстаница у мрежи
Број купаца услуге даљинског грејања (приближно)
Системом даљинског грејања у Суботици управља Јавно комунално предузеће „Суботичка топлана“, Сегедински пут 22, Суботица. Предузеће је основано 1963. године од стране Скупштине Града Суботица. Основне делатности предузећа су производња, дистрибуција и снабдевање топлотном енергијом (до 31.12.2005. године и дистрибуција природног гаса) за потребе купаца топлотне енергије Града Суботица.
Укупни производни топлотни капацитети износе 140 МW, а инсталисана снага прикљученог конзума износи 114 МW. ЈКП „Суботичка топлана“ производи приближно 83.500 МWh топлотне енергије по грејној сезони и снабдева топлотном енергијом укупно cca. 27% суботичких домаћинстава.
Укупан број купаца даљинског грејања у Суботици је 10.907, од којих 10.560 припада тарифној групи 1 – стамбени простор, док 347 купац топлотне енергије припада тарифној групи 2 – пословни простор (подаци о броју купцаца су од 31.12.2024. год.) .
Главни развојни правци предузећа су обнављање дотрајалих постројења и опреме уз модернизацију и повећавање капацитета и енергетске ефикасности, подизање погонске сигурности и квалитета услуга, организационо-техничко побољшање, достизање економски одрживог развоја уз економску цену грејања, мерење испоручене енергије и подизањем нивоа наплате, побољшање услова рада и усавршавање радника.
Генерални урбанистички план Суботица – Палић до 2030. године (број документа 299-29/17), у поглављу Јавни садржаји од општег интереса / Комунална и саобраћајна инфраструктура, једнозначно одређује:
„Снабдевање топлотном енергијом града Суботице је у надлежности ЈКП „Суботичка топлана“. Ово предузеће врши програмско снабдевање објеката топлотном енергијом за објекте колективног становања и пословних објеката које се налазе у зонама постојећег подручја даљинског грејања.
Постојеће грејно подручје градског система даљинског грејања подељено је у пет рејона са вреловодним огранцима и прикључцима:
Кертварош
„Кертварош“ (69,48 ха) обухвата североисточни део града, односно простор омеђен са северне стране улицама Кирешка, Храстовом и Добојском, са источне стране улицама Саве Ковачевића, Банијском, Антона Ашкерца и Вишеградском, са јужне стране Сегединским путем и са западне стране улицом Јована Микића.
Нови град
„Нови Град“ (33,55 ха) обухвата југоисточни део града, односно простор омеђен са северне стране Сегединским путем, са источне стране улицама Марије Кири и Његошевом, са јужне стране улицама Првог устанка и Фредерика Шопена и са западне стране улицама Ивана Мештровића, Бистричком, Пап Пала, Алберта Ајнштајна, Бечејском и Требињском.
Прозивка
„Прозивка“ (117,15 ха) обухвата југозападни део града, односно простор омеђен са севера улицом Максима Горког, са истока жељезничком пругом Суботица – Београд, Сенћанским путем, улицом Браће Радић и Београдским путем, са југа улицама Бајнатска, Изворска и жељезничком пругом Београд – Суботица а са западне стране улицама Матије Гупца, Београдски пут, Сергеја Јесењина и Поречка.
Центар
„Центар“ (19,43 ха) обухвата средишњи део града, који са севера окружују улице Петефи Шандора, Матка Вуковића и Корзо, са истока улица Ђуре Ђаковића, са југа улица Максима Горког и са запада улице Матије Гупца и Трг жртава фашизма.
Радијалац
„Радијалац“ (49,56 ха) обухвата простор који је омеђен са северне стране улицом Сеп Ференца (са Халом спортова и Студентским домом), са источне стране улицама Арсенија Чарнојевића, Цара Лазара и жељезничка пруга Суботица – Будимпешта и Жељезничка станица, са југа улицама Максима Горког, Корзо и Трг Јакаба и Комора и са запада улицом Франкопанска.“
У свим реонима је у периоду 2008.-2014. извршена реконструкција вреловодне мреже предизолованим вреловодом.


Имплементирани системи управљања
Имплементирање и примена система управљања и стандарда омогућава ЈКП Суботичка топлана поштовање не само законске регулативе и важећих захтева у овој грани индустрије, већ и сопствених захтева одговорног пословања, које подразумева стратешку опредељеност ка сталном унапређењу енергетске ефикасности производних постројења и дистрибутивне мреже и допринос унапређењу квалитета животне средине.
У ЈКП “Суботичка топлана“ успостављени су следећи системи:

Систем менаџмента квалитетом усклађен са захтевима стандарда ИСО 9001:2015, имплементиран 2015. године
ISO 9001:2015 је међународни стандард за системе менаџмента квалитетом који дефинише захтеве за организације како би осигурале доследан квалитет производа и услуга, повећале задовољство купаца и унапредиле пословне процесе. Фокусиран је на принципима као што су оријентација на купца, лидерска одговорност, ангажовање запослених, процесни приступ и стално побољшање.
Систем управљања заштитом животне средине, усклађен са захтевима стандарда ИСО 14001:2015, имплементиран 2015. године
ISO 14001:2015 је међународни стандард за системе управљања заштитом животне средине који поставља оквир за организације да идентификују, контролишу и смање свој утицај на животну средину. Фокусиран је на принципима као што су усклађеност са законским прописима, ефикасно коришћење ресурса, смањење отпада и континуирано унапређење еколошких перформанси.
Систем управљања заштитом здравља и безбедношћу на раду, усклађен са захтевима стандарда ИСО 45001:2018, имплементиран 2018. године.
ISO 45001:2018 је међународни стандард за системе управљања безбедношћу и здрављем на раду који помаже организацијама да идентификују, процене и смање ризике повезане са радним окружењем. Фокусиран је на принципима као што су превенција повреда и професионалних обољења, испуњавање законских захтева, побољшање услова рада и континуирано унапређење безбедности запослених.